Korzystamy z plików cookies, aby dostarczyć Ci najlepszych informacji oraz reklam bazując na Twoich zainteresowaniach. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

OK
Próbka
Bibuła - Józef Piłsudski

Bibuła

Bibuła

4.0 8 5 Autor: Józef Piłsudski Czyta: Maciej Gąsiorek
Audiobook.
Sam autor tak streścił publikację: ,,Pracę swą podzieliłem na trzy części. Pierwsza z nich, stanowiąca obecne wydawnictwo, zawiera opis tej części życia rewolucyjnego, która ma styczność z rozwojem i rozpowszechnianiem druków nielegalnych – bibułą. Drugą część poświęcę – ludziom – organizacyjnej i agitacyjnej stronie życia rewolucyjnego. Wreszcie trzecią – efektom pracy rewolucyjnej i zmianom, jakie ona wywołuje w stosunkach społecznych u nas.” Publikacja została wydana w 1903 roku w postaci bezimiennych felietonów o wspólnym tytule ,,Walka rewolucyjna pod zaborem rosyjskim. Wrażenia i fakty z ostatnich lat dziesięciu. Bibuła”. Stanowi pasjonujący opis funkcjonowania konspiracyjnych wydawnictw. Podczas lektury poznajemy tajniki redagowania i powielania zakazanych druków, zorganizowaną siatkę konspiracyjnych redakcji i kolporterów, a także metody przemycania pism poza granicę zaboru. Pod koniec 1903 roku redakcja ,,Naprzodu” ujawniła nazwisko autora i zakończyła druk pierwszej części opowiadań w postaci wydania książkowego o tytule ,,Bibuła”. Z zamierzonych trzech części, o których mówił autor we wstępie swojej pracy, do skutku doszła tylko pierwsza – ,,Bibuła”, którą przedstawiamy w postaci audiobooka o tym samym tytule.
Język: Polski Kategoria: Literatura Faktu Tłumaczenie:

Wydawca: Wolne Dźwięki
Data wydania: 2017-08-09
Czas trwania: 8H 13M
ISBN: 9788394204419
Recenzje

Miej zawsze dobrą książkę pod ręką - słuchaj i czytaj bez ograniczeń

Czytaj i słuchaj do woli. W streamingu lub offline. Wybierz książkę dla siebie lub dziecka. Słuchaj na telefonie, tablecie lub komputerze.
ZAŁÓŻ KONTO