Korzystamy z plików cookies, aby dostarczyć Ci najlepszych informacji oraz reklam bazując na Twoich zainteresowaniach. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

OK

Lenin

4.294117647058823 17 5 Autor: Antoni Ferdynand Ossendowski Czyta: Witold Bieliński
Audiobook.
Druga kara śmierci za 'Lenina'. Antoni Ferdynand Ossendowski miał już na swoim koncie jeden wyrok śmierci w związku radzieckim. Książka Lenin przysporzyła mu jeszcze większą popularność, skutkując wydaniem kolejnego wyroku śmierci przez samego Stalina. Lenin to powieść biograficzna traktująca o życiu i 'twórczości' bohatera tytułowego. Wartością dodaną do znanej nam powszechnie wiedzy jest literackie ukazanie głębi umysłu bolszewickiego wodza i próba wyjaśnienia piekła które rozpętał. Ossendowski stroni od gotowych wyroków i daje nam możliwość oraz szeroki materiał na własne przemyślenia. Prawdy jaką ukazał Ossendowski w książce Lenin, bolszewicy bali się tak bardzo, że gdy armia czerwona wkroczyła do Polski, z rozkazu Stalina rozkopano miejsce pochówku autora by upewnić się że na pewno nie żyje...
Język: Polski Kategoria: Biografia

Wydawca: Wolne Dźwięki
Data wydania: 2016-01-02
Czas trwania: 22H 14M
ISBN: 9788365413024
Recenzje

Miej zawsze dobrą książkę pod ręką - słuchaj i czytaj bez ograniczeń

Czytaj i słuchaj do woli. W streamingu lub offline. Wybierz książkę dla siebie lub dziecka. Słuchaj na telefonie, tablecie lub komputerze.
ZAŁÓŻ KONTO